Без медал за грациите ни на уредите :: Скандал – всички скандали | новини, икономика, еко, спорт, свят, анализи, шоу,…

1
163

Владинова, Тасева и Калейн извън призовите места

Невяна Владинова и Катрин Тасева се наредиха съответно шеста и осма във финала на бухалки на световното първенство по художествена гимнастика в София. За изпълнението си Владинова получи 17.650, а Тасева – 17.200.

Титлата спечели абсолютната световна шампионка от Пезаро 2017 Дина Аверина. Рускинята заслужи 19.000 точки и грабна четвъртия си златен медал от Мондиал 2018. Дотук тя триумфира на обръч и топка, като триумфира и в отборната надпревара.

На втора позиция на бухалки остана Катерина Галкина от Беларус, а бронза завоюва близначката на Дина Аверина – Арина.

Тасева и Владинова ще представят България в многобоя в петък. Днес грациите си гарантираха втората позиция в отборното класиране.

Във финала на лента Боряна Калейн получи оценка 17.100 и също остана извън призовите места.