Реал Мадрид унизен от Леванте на „Бернабеу“ – SportVox

1
198

Отборът на Реал Мадрид записа срамна загуба преди предстоящото „Ел Класико“ следващата седмица, след като падна с 1-2 от Леванте на „Сантяго Бернабеу“ в двубой от деветия кръг на Ла Лига.

Гостите откриха резултата още в шестата минута, след като Постиго пусна хубав пас към Моралес, Варан не се ориентира и нападателят на валенсианци преодоля Куртоа и вкара на празна врата – 1-0.

В 13-ата Леванте получи дузпа за игра с ръка на Варан, а главният рефер взе решението след помощ от ВАР. Рожер бе безпощаден от бялата точка за 2-0.

Едва в 72-ата минута „белият балет“ намали пасива си. Бензема получи подаване вляво, близо до аутлинията, върна назад към Марсело, който от 12-13 метра разстреля Ойер – 1-2.

След загубата Реал остава пети в класирането с 14 точки, а Леванте е седми с 13.