„Барселона“ победи с 2:0 „Интер“ :: Скандал – всички скандали | новини, икономика, еко, спорт, свят, анализи, шоу,…

2
164

„Барселона“ победи с 2:0 „Интер“ в битката за върха на втора група от Шампионската лига. На своя „Камп Ноу“ каталунците доминираха, въпреки че бяха без контузения си лидер Лионел Меси.

Първата голова възможност за „Барса“ се откри пред Клемен Ленгле в 18-ата минута. Централният защитник стреля с глава, но вратарят на гостите Самир Ханданович спаси. Все пак около четвърт час по-късно Рафиня Алкантара, който изненадващо започна като титуляр вместо Усман Дембеле, се разписа след пас на Луис Суарес. Юношата на „Барселона“ стана 78-ият различен голмайстор на тима в Шампионската лига.

В 38-ата минута Матиас Весино от състава на „Интер“ отправи страховит шут, но топката прелетя малко над напречната греда. Секунди преди почивката „Барселона“ можеше да усвои аванса си – Коутиньо изпълни отлично пряк свободен удар, топката се отклони от играч на „нерадзурите“ и излезе ъглов удар.

През втората част „Интер“ поглeдна по-смело към вратата на съперника, а треньорът Лучано Спалети предприе офанзивни смени, пускайки Кейта Балде и Лаутаро Мартинес.

Стигна се до 83-ата минута, когато Жорди Алба реализира за 2:0 в своя мач №50 със синьо-червения екип. Така испанският национал оформи и крайния резултат.

След успеха отборът на „Барселона“ е едноличен лидер в групата с пълен актив от 9 точки, следван от „Интер“ с 6. „Тотнъм“ и ПСВ Айндховен са с по една.