Лесен успех за Ливърпул на „Виталити“ – SportVox

2
153

Отборът на Ливърпул излезе начело във Висшата лига, след като смаза с 4-0 тима на Борнемут на неговия „Виталити“ в двубой от 16-ия кръг.

Гостите излязоха напред в резултата в 25-ата минута. Фирмино шутира силно от 30-ина метра, но Бегович изби. Сала реагира светкавично и прати топката във вратата. Повторенията показаха, че при удара на бразилеца голмайсторът на „червените“ бе в положение на засада, но това не бе забелязано от страничния рефер.

В самото начало на втората част „мърсисайдци“ удвоиха предимството си. Фирмино отне една топка в центъра, след което веднага пусна към Сала, който проби в пеналта, преодоля Куук, опитал се да го фаулира, и Аке и стреля много прецизно към далечния ъгъл на вратата на Бегович – 2-0.

В 68-ата минута домакините нямаха и късмет, след като Стийв Куук си отбеляза куриозен автогол след центриране от десния фланг. В 77-ата Сала оформи своя хеттрик след чудесен индивидуален рейд.

След успеха Ливърпул е лидер с 42 точки, докато Борнемут е седми с 23.