Гришо с нова победа. Следва мач с Нишикори :: Скандал – всички скандали | новини, икономика, еко, спорт, свят, анализи, шоу,…

1
137

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на тенис турнира в Бризбейн след успех в два сета (6:3, 6:4) над представителя на домакините Джон Милман. Срещата на централния корт продължи почти час и половина.

Така в следващия кръг световният номер 19 ще се изправи срещу втория в схемата Кей Нишикори, който победи Денис Кудла със 7:5, 6:2.

До момента Димитров и Нишикори са се срещали пет пъти, като предимството е изцяло на страната на 29-годишния японец – четири победи срещу една за българина. Последният им мач бе на Мастърса в Рим, където Нишикори печели с 6:7, 7:5, 6:4. Единсвеният успех на Гришо е във финала в Бризбейн през 2017 г.

След победата си на сингъл първата ни ракета излезе за втори път на корта за мача си от схемата на двойки. Там обаче с партньора му Райън Харисън загубиха от четвъртите поставени Раджив Рам и Джо Солзбъри с 2:6, 5:7.