Григор Димитров с нова победа на Australian Open - SportVox

Григор Димитров се класира за третия кръг на Australian Open. Поставеният под №20 българин имаше нелек мач срещу 33-годишния Пабло Куевас, но прекърши 94-ия в ранглистата на ATP уругваец с 6:3, 6:7 (5), 6:3, 7:5. За Димитров това бе трета победа срещу този съперник от четири мача.

В следващата фаза противник на първата ни ракета ще бъде намиращият се под №100 в световната ранглиста в момента италианец Томас Фабиано. 173-сантиметровият Фабиано надделя в епичен двубой над 211-сантиметровия американец Рейли Опелка с 6:7 (15:17), 6:2, 6:4, 3:6, 7:6 (10:5).

ПЪРВИ СЕТ:

Григор влезе много силно в мача, като взе на нула откриващото си подаване, а веднага след това реализира пробив на 15. Пробивът бе затвърден с нов гейм на нула и първата почивка в срещата дойде при солиден аванс от 3:0 за първата ракета на България. Второто подаване на Куевас премина през няколко равенства 40:40, но Димитров така и не успя да си извоюва брейкпойнт и уругваецът спечели първия си гейм...