Юнайтед влезе в топ 4 и засили Фулъм към Чемпиъншип – SportVox

1
154

Отборът на Манчестър Юнайтед продължава с похода си при Оле Гунар Солскяер, след като надигра с 3-0 тима на Фулъм на „Крейвън Котидж“ в първата среща от 26-ия кръг на Висшата лига.

В 14-ата минута „червените дяволи“ нанесоха първия си удар. Льо Маршан изгуби топката в своята половина. Ерера намери Марсиал отляво, а французинът изведе своя сънародник Пол Погба, който се измъкна на ръба на засадата и стреля от малък ъгъл за 1-0.

В средата на първото полувреме резултатът бе удвоен. Домакините отново изгубиха топката в своята половина, Марсиал проби на скорост, справяйки се е лекота с Одой и Льо Маршан, след което стреля в далечния ъгъл за 2-0.

В 64-тата минута гостите получиха дузпа за нарушение на Льо Маршан срещу Мата. Погба изпълни точно 11-метровия наказателен удар, въпреки че сантиметри не достигнаха на Рико да стигне до топката – 3-0.

С успеха си Юнайтед вече има 51 точки и се изкачи на четвърто място, докато Фулъм е 19-и със 17.