ЦСКА победи с 2:0 Левски :: Скандал – всички скандали | новини, икономика, еко, спорт, свят, анализи, шоу, справочник, видео

1
185

ЦСКА спечели последното дерби с „Левски“ през този сезон и запазва шансовете си за спечелване на шампионската титла. „Червените“ се наложиха с 2:0 на Националния стадион с голове след почивката.

В същото време лидерът „Лудогорец“ също стигна до трите точки, побеждавайки като гост „Ботев“ Пловдив с 2:0 и разликата на върха се запази.

„Лудогорец“ води с актив от 76 точки, а ЦСКА заема втората позиция със 75. Така шампионът на България ще стане ясен в последния кръг, когато ЦСКА приема „Ботев“ Пловдив, а „Лудогорец“ е домакин на „Черно море“.

През първата част на „Васил Левски“ имаше много битка, но малко опасности пред двамата вратари. „Сините“ отправиха три удара към Витаутас Черниаускас, първият от които още в 7′, но литовецът нямаше проблеми.

ЦСКА така и не тества Николай Михайлов преди почивката. В края на полувремето „армейците“ дадоха свидна жертва – десният бек Иван Турицов получи контузия в коляното и не започна вторите 45 минути.

След почивката „червените“ бяха по-активни. В 55′ „армейците“ поискаха дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Седрик Унтинджи, но главният съдия Драгомир Драганов не посочи бялата точка.

В 70′ ЦСКА откри резултата чрез Тиаго Родригеш. Португалецът стреля от пряк свобден удар, топката рикошира в играч от стената и стана неспасяема за стража Николай Михайлов.

В 84′ преди края „Левски“ остана с човек по-малко, след като Нуно Рейш си изкара два жълти картон в рамките на 6 минути и потегли към душовете.

Минута по-късно резервата Евандро се възползва от центриране на Тиаго Родригеш и оформи крайния резултат – 2:0 за ЦСКА.

Левски – ЦСКА 0:2

0:1 Тиаго Родригес 70′

0:2 Евандро 86′

Левски: 13. Николай Михайлов – 20. Живко Миланов (к), 18. Седрик Унтонджи, 22. Нуно Рейш, 4. Иван Горанов – 23. Хали Тиам, 77. Илия Юруков – 99. Станислав Иванов, 8. Давиде Мариани, 7. Паулиньо – 29. Станислав Костов

Старши треньор: Георги Тодоров

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас – 19. Иван Турицов, 4. Божидар Чорбаджийски, 24. Нуно Томаш, 3. Жеферсон Телес – 6. Рубен Пинто (к) – 7. Жоржиньо, 15. Кристиян Малинов, 20. Тиаго Родригес, 17. Енрике Рафаел – 22. Али Соу

Старши треньор: Добромир Митов

Стадион: „Васил Левски“