ЦСКА победи с 2:0 Левски :: Скандал - всички скандали | новини, икономика, еко, спорт, свят, анализи, шоу, справочник, видео

ЦСКА спечели последното дерби с "Левски" през този сезон и запазва шансовете си за спечелване на шампионската титла. "Червените" се наложиха с 2:0 на Националния стадион с голове след почивката.

В същото време лидерът "Лудогорец" също стигна до трите точки, побеждавайки като гост "Ботев" Пловдив с 2:0 и разликата на върха се запази.

"Лудогорец" води с актив от 76 точки, а ЦСКА заема втората позиция със 75. Така шампионът на България ще стане ясен в последния кръг, когато ЦСКА приема "Ботев" Пловдив, а "Лудогорец" е домакин на "Черно море".

През първата част на "Васил Левски" имаше много битка, но малко опасности пред двамата вратари. "Сините" отправиха три удара към Витаутас Черниаускас, първият от които още в 7', но литовецът нямаше проблеми.

ЦСКА така и не тества Николай Михайлов преди почивката. В края на полувремето "армейците" дадоха свидна жертва - десният бек Иван Турицов получи контузия в коляното и не започна вторите 45...