„Лудогорец“ се класира за плейофната фаза на Лига Европа

1
176
SkandalMedia

Българският шампион „Лудогорец“ се класира с лекота за плейофната фаза на Лига Европа, след като отново победи уелския ТНС в третия квалификационен кръг на турнира. „Орлите“ се наложиха с 4:0 като гости в реванша и продължават напред с общ резултат 9:0.

Тимът на Стойчо Стоев си бе свършил работата още в Разград, където разгроми скромния си съперник с 5:0.

„Лудогорец“ очаквано доминираше от началните минути, но Баджи и Швиерчок направиха пропуски, преди все пак в 36′ Якуб Швиерчок да открие резултата. Само шест минути по-късно Джоди Лукоки се възползва от пас на полския нападател и покачи на 2:0. Този резултат се запази до почивката.

През втората част родният първенец продължи да контролира събитията на терена и отбеляза нови две попадения. В 77′ Швиерчок вкара втория си гол в срещата за 3:0. Във втората минута от добавеното време влезелият като резерва Дан Битон оформи крайното 4:0.

В спор за място в групите на Лига Европа „Лудогорец“ ще се изправи срещу словенския „Марибор“, който загуби два пъти с по 1:3 от норвежкия „Розенборг“ в квалификациите на Шампионската лига.