„Атлетик“ удари „Барселона“ :: Скандал – всички скандали | новини, икономика, еко, спорт, свят, анализи, шоу, справочник, видео

1
155

Шампионът „Барселона“ започна защитата на титлата си в Испания с поражение. Каталунците, които бяха без контузената си звезда Лионел Меси отстъпиха с 0:1 като гости на „Атлетик“ Билбао в среща от първия кръг на Примера дивисион.

Победното попадение за баските вкара 38-годишната легенда на клуба Ариц Адурис. Ветеранът отбеляза феноменален гол със странична ножица в 89′, само минута след влизането си в игра.

До днес „Атлетик“ нямаше успех срещу „Барселона“ в 11 поредни мача, като в последните два случая, в които каталунците започваха сезона на „Сан Мамес“, те печелеха с по 1:0.

От първия съдийски сигнал тимът от Билбао пресираше мощно шампиона, което доведе до грешки на каталунците и вратарят Марк Андре Тер Стеген трябваше да показва класа още в 7′ след изстрел на Иняки Уилямс. Осем минути по-късно германският страж отново спря Уилямс.

„Барселона“ трудно създаваше положения, но стигна до една добра възможност в 33′, когато топката се отби в страничния стълб след удар на Луис Суарес. Малко след това уругваецът напусна терена контузен, а на негово място влезе Рафиня Алкантара. Именно резервата бе близо до откриване на резултата в 44′, но и негов изстрел срещна гредата.

Измореният „Атлетик“ се отдръпна след почивката и бе притиснат от „Барселона“. Хората на Ернесто Валверде обаче нямаха чисто положение, като най-добрата възможност пропиля Иван Ракитич в 70′, стреляйки над вратата.

В крайна сметка баските нанесоха своя удар в 89′. В герой се превърна влезлият минута по-рано Ариц Адурис. Ветеранът преодоля Тер Стеген с акробатично изпълнение.