Джокович е на полуфинал, но получи контузия :: Скандал – всички скандали | новини, икономика, еко, спорт, свят, анализи, шоу,…

1
102

Шампионът Новак Джокович се класира за полуфиналите на турнира от серията „Мастърс“ в Синсинати, след като победи французина Лука Пуй със 7:6, 6:1 за 86 минути. Следващият съперник на сърбина е руснакът Даниил Медведев, който се стреми към втори пореден финал във веригата след миналата седмица в Монреал.

Първият сет премина без пробиви, но в тайбрека Джокович поведе с 6:1 точки и нямаше особени проблеми да стигне до успеха.

Във втората част световният номер 1 бе повече от категоричен и даде само гейм на съперника си, с което се доближи на две крачки от 34-ата си титла в серията „Мастърс“. В края на мача Джокович получи травма в десния лакът и все още не е ясно колко сериозна е контузията.