Юнайтед се срина на „Виталити“ – SportVox

2
116

Отборът на Борнемут се наложи с 1-0 над Манчестър Юнайтед в първия двубой от 11-ия кръг на Висшата лига, игран на „Виталити“.

Домакините поведоха в края на първото полувреме. Джошуа Кинг получи топката на границата на малкия пеналт, овладя на гърди, след което премина през Уан-Бисака и разстреля Де Хея – 1-0.

В 75-ата минута Хари Уилсън отправи удар по земя от дъгата на наказателното поле, но Давид де Хея показа завиден рефлекс и изби топката в корнер с една ръка.

В 82-ата „червените дяволи“ бяха близо до изравнителен гол, но изстрел на Мейсън Грийнууд от малък ъгъл нацели страничната греда. Секунди след това Скот МакТомини шутира от дистанция, но стражът на домакините спаси.

След успеха „черешките“ вече имат 16 точки и се изкачиха на шесто място, докато Юнайтед се срина до осмата позиция с 13 пункта.