10 от Байерн отнесоха здрав пердах във Франкфурт – SportVox

2
116

Отборът на Айнтрахт записа убедителна победа с 5-1 над шампиона Байерн Мюнхен в среща от десетия кръг на Първа Бундеслига.

Баварците останаха с човек по-малко още в деветата минута, след като Жером Боатенг спъна нападател на домакините и реферът Маркус Шмид му показа червен картон след помощ от ВАР.

В 24-ата минута резултатът бе открит, след като Филип Костич се възползва от рикошет в защитник на Байерн и вкара от няколко метра за 1-0.

В 33-ата Костич бе изведен вляво, центрира великолепно към Джибрил Соу, който засече за 2-0.

Четири минути по-късно Роберт Левандовски получи пас от Алфонсо Дейвис и разстреля Кевин Трап, за да намали пасива на тима си на 1-2.

Малко след почивката тимът от Франкфурт върна аванса си от два гола, след като Дани Да Коста центрира към далечната греда и Давид Абрахам реализира за 3-1.

В 61-ата минута Мартин Хинтерегер довърши Байерн, след като вкара с глава след центриране от корнер на Костич.

В 85-ата Гонсало Пасиенсия увенча добрата си игра с гол, след като получи подаване от Андре Силва и отбеляза петото попадение във вратата на мюнхенци.

След този успех Айнтрахт има 17 точки и се изкачи на пето място, а баварците са четвърти с 18.