Барса се измъчи с най-слабия в Ла Лига – SportVox

3
111

Отборът на Барселона записа труден успех с 2-1 като гост на слабака Леганес в среща от 13-ия кръг на Ла Лига.

Домакините откриха резултата след 12 минути игра. Роке Меса намери Юсеф Ел Несири вдясно, а мароканецът навлезе в пеналта и с мощен шут препарира тер Щеген.

В 31-ата Усман Дембеле центрира много добре към Луис Суарес, който продължи с глава към далечния ъгъл, но Иван Куеяр се отличи с много добро спасяване.

Барса започна по-уверено втората част и в 48-ата минута Жерард Пике уцели гредата. Изравнителният гол не закъсня. В 53-ата Лионел Меси спечели нарушение, а след това центрира и Суарес беше точен с глава – 1-1.

В 79-ата минута шампионите направиха пълен обрат. След грешка в защитата на домакините Артуро Видал бе на точното място и отбеляза от няколко метра за 2-1.

След успеха каталунците остават начело в класирането с актив от 28 точки, докато Леганес е на дъното с 6.