Моуриньо се завърна с победа на Острова – SportVox

2
180

Жозе Моуриньо дебютира с победа начело на Тотнъм, след като новият му отбор надигра Уест Хем с 3-2 при визитата си на „Лондон Стейдиъм“ в първия мач от 13-ия кръг на Висшата лига.

„Шпорите“ поведоха в резултата в 36-ата минута. Деле Али изведе вляво Хьон-Мин Сон, който финтира Диоп и преодоля вратаря Роберто след силен удар по земя.

Само седем минути по-късно Али настигна една безнадеждна топка на тъчлинията, подавайки към Сон. Кореецът проби по лявото крило, центрира ниско към далечната греда, където Лукас Моура засече за 2-0.

Четири минути след почивката Хари Кейн също се записа сред голмайсторите, след като се разписа с глава след центриране на Серж Орие.

В 73-ата минута Уест Хем намали пасива си, след като резервата Михаил Антонио отбеляза хубав гол с шут от границата на наказателното поле.

В последните секунди на добавеното време Анджело Огбона засече центриране от корнер и оформи крайното 2-3.

След тази победа Тотнъм има 17 точки и временно се изкачи до петото място, докато „чуковете“ са 16-и с 13.