Лацио с 11-и пореден успех в „калчото“ – SportVox

1
180

Отборът на Лацио постигна 11-а поредна победа в Серия А, след като се наложи с 5-1 на „Олимпико“ над Сампдория в първия мач от 20-и кръг.

Домакините решиха нещата само за 20 минути, вкарвайки три гола. Фелипе Кайседо откри резултата след 7 минути игра след добавка от 4-5 метра. В 17-ата Чиро Имобиле бе точен от бялата точка, а 180 секунди по-късно нападателят се разписа за втори път, след като се възползва от далечен пас на Ачерби.

В 54-ата минута Бастос бе оставен сам в пеналта на гостите и доведе нещата до 4-0. В 65-ата Имобиле оформи своя хеттрик след второ попадение от дузпа. Малко след това Линети реализира почетния гол за тима от Генуа, който доигра срещата с 10 души след червен картон на Чабот в 70-ата минута.

След този успех „орлите“ имат 45 точки и остават на трето място в класирането, докато Самп е 16-и с 19.