1
214
sheri
sheri

Отборът на Лудогорец постигна убедителна победа с 6-0 над втория в Казахстан Кайрат в третата си контролна среща в Турция.

Резултатът бе открит след само две минути игра. Талеб Тауата центрира в наказателното поле, където Клаудио Кешеру засече от десетина метра за 1-0.

В 38-ата минута шампионите удвоиха своя аванс. Левият бек Тауата се отчете с втора асистенция, след като сложи топката на главата на Жоржиньо, който реализира на празна врата за 2-0.

В 66-ата минута новото попълнение Каули пресече пас в половината на Кайрат, след което подаде към Якуб Швиерчок. Куба овладя топката и технично преодоля вратаря на казахстанците – 3-0.

Малко след това Димо Бакалов бе съборен в наказателното поле и реферът даде дузпа. Мавис Чибота бе точен от бялата точка за 4-0.

В 69-ата минута „орлите“ получиха нова дузпа, този път след нарушение срещу Станислав Манолев. Бакалов се нагърби с изпълнението и прати кълбото в долния десен ъгъл на вратаря – 5-0.

В 76-ата Швиерчок открадна топката, напредна сам и с мощен шут от дъгата на наказателното поле доведе нещата до 6-0.