Берое пречупи Локо Пловдив след силно първо полувреме – SportVox

1
255

Отборът на Берое записа трета поредна победа през 2020-а година, след като се наложи с 2-0 при домакинството си на Локомотив Пловдив в първата среща от 23-ия кръг на Първа лига.

Първата възможност в мача се откри в деветата минута, когато Анте Аралица получи пас в наказателното поле, но ударът му бе отразен от Душан Перниш.

В 18-ата домакините също бяха близо до попадение, след като Теди Мезаг засече с глава центриране от корнер, но Илко Пиргов изби топката.

В 35-ата минута Берое поведе в резултата след страхотен гол. Гаюс Макута се разписа за втори пореден път със зеления екип, след като стреля мощно от 25 метра и препарира Пиргов – 1-0.

Само 180 секунди по-късно момчетата на Херо получиха дузпа, след като реферът Драгомир Драганов видя нарушение на Пиргов срещу Алиун Фол. Мартин Камбуров бе точен от бялата точка за 2-0.

Осем минути след почивката Фол направи чудесен рейд в половината на Локо, след което пусна тънък пас към Стив Фуртадо, но защитникът стреля извън очертанията на вратата.

След този успех Берое има 37 точки и се изкачи на пето място, докато пловдивчани са трети с 45.