Марсилия на 1/4 финал за Купата на Лигата, ПСЖ отпадна безславно - SportVox

Мамаду Нианг класира Марсилия на 1/4 финалите за Купата на Лигата

Тимът на Олимпик Марсилия се класира за 1/4 финалите на Купата на Лигата на Франция, след като успя да победи Сен Етиен с 3-2 като гост.

Домакините излезнаха напред в резултата, след като Сако в 18-ата минута успя да се разпише. Десетина минути по-късно бразилския голаджия Брандао изравни. Само две след това обаче Гонсало Бергесио отново изведе Сен Етиен напред в резултата. През второто полувреме момчетата на Дидие Дешан успяха да осъществят пълен обрат в срещата. Първо в 59-ата минута Брандао изравни за втори път резултата, а в добавеното време Мамаду Нианг реализира попадението, което класира Олимпик в следващата фаза на турнира.

От останалите срещи най-голямата сензация беше отпадането на ПСЖ. Парижани загубиха като гости на втородивизионния Гингам с 0-1. Единственото попадение в срещата се оказа автоголът на защитника на гостите Мамаду Сако в 76-ата минута.