Литекс докосва титлата след 2:0 над Локо София - SportVox

снимка: Георги Димитров/sportni.bg

Съставът на Литекс се наложи с 2-0 над Локомотив София и по този начин направи решителна крачка към своята трета титла в историята, след като вече се намира на седем точки пред тима на Драгомир Окука.

Първи възможност за гол имаха гостите , но Цветан Генков не успя да стреля, след като Занев изчисти кълбото от краката му. В 17-ата минута Янев можеше да вкара комичен гол от свободен удар при който Левашки не се намеси добре и топката го удари в гърдите. За щастие на вратаря обаче наблизо нямаше ловешки нападател, който да направи добавка. Три минути по-късно седмицата на Литекс пробва нов шут, но този път стражът на „железничарите“ улови. В 27-ата минута Дока намери Ивелин Попов, който отправи опасен шут, но встрани от рамките на вратата. Минута преди края на първата част бе най-чистото положение за „оранжевите“, след като Янев центрира от фаул, Барт отклони, но кълбото рикошира в Дзаферович и мина над напречната...