Литекс на победа от титлата след 2:0 срещу "акулите" на Балъков - SportVox

Ивелин Попов (снимка: sportni.bg)

Тимът на Литекс направи предпоследната си крачка към титлата в България, след като успя да се наложи като домакин над състава на Черноморец с 2-0.

Ловчанлии започнаха силно срещата и в 14-ата минута Дока изведе Ивелин Попов по чудесен начин зад защитата на гостите, но изстрелът на Попето бе избит от Борел. От тук започнаха и мъките на „оранжевите“, които така и не намираха решение срещу добре подредената отбрана на „акулите“. Все пак обаче три минутки след началото на втората част главният рефер Ангел Ангелов реши да им помогне, след като показа втори жълт картон на Енис Хайри по необясними причини. Останали с десет души, гостите се прибраха плътно назад. В 69-ата минута обаче Траян Дянков сгреши фатално, след като позволи на Ивелин Попов да му отнеме топката на самата аутлиния, след което последва мощен шут на нападателя и резултатът бе открит. Девет минути по-късно Нифлор бе изведен сам срещу немския страж на Черноморец, успя да...