Ким Клайстерс достигна безпроблемно четвъртфиналите в Монреал - SportVox

Ким Клайстерс (снимка: Reuters)

Белгийката Ким Клайстерс продължи с великолепната си серия от победи на американска земя, преди последния за годината турнир от Големия Шлем US Open. В осминафинален двубой в канадския град Монреал ($2 000 000) бившата номер едно в света даде само три гейма на естонката Кая Канепи и спечели с категоричния резултат 6:2, 6:1 само за петдесет и пет минути.

Поставената под номер 5 в схемата белгийка, която триумфира миналата седмица в Синсинати, изигра блестящ мач и доминираше през целия двубой над 34-тата в света Канепи. Въпреки че в предишния си двубой Клайстерс показа колебливост, губейки със сет и 4:1 от американката Бетани Матек-Сандс, в днешния си двубой най-добрата представителка на Белгия бе много по-концентрирана и направи малко грешки.

Първият сет бе доста любопитен, тъй като в него имаше 6 пробива, от които 4 в полза на Клайстерс. Белгийката успя лесно да спечели първата част и запази ритъма си и през втората, като...