Във феноменален мач Бразилия обърна Япония и ще спори с Русия за световната титла - SportVox

Съставът на Бразилия е вторият финалист на Световното първенство по волейбол, след като преди минути надигра в изключително оспорван и драматичен мач тима на Япония с 3-2 (22-25; 33-35; 25-22; 25-22; 15-11) гейма. Така в повторение на финала от 2006 година „селесао“ отново ще спори с Русия, като този път ще търси реванш за загубената титла преди четири години.

Първият гейм мина с леко предимство на домакините, които благодарение на силната игра на Юкико Ебата и Саори Кимура, които донесоха успеха на азиатките през тази част със спокойното 25-22.

Във втория гейм, обаче, драмата бе пълна. Бразилките успяха да дръпнат с три точки след първата техническа пауза – 11-8 след силна игра на блок, но японките успяха да изравнят. От тук до края срещата бе точка за точка като веднъж момичетата на Зе Роберто дръпнаха и с два пункта – 20-18, но не задържаха аванса си. Все пак, обаче, южноамериканките получиха цели девет геймбола, с които да сложат край на тази част, но...