Федерер смаза Мъри за 76 минути - SportVox

Бившият номер 1 в света Роджър Федерер записа втори пореден успех на Световните финали на ATP в Лондон, след като преди минути смаза любимеца на домакините Анди Мъри с 6-4; 6-2 за едва 76 минути.

През първия сет Федерер успя да стигне до успеха, след като имаше нужда само от две брейкточки, за да запише един пробив, оказал се достатъчен за швейцареца. Бившият номер 1 в света направи и две пъти повече уинъри от съперника си, който на всичкото отгоре записа и цели 13 непредизвикани грешки. Логично сетът завърши при 6-4 в полза на Роджър.

Втората част също започна по прекрасен начин за ФедЕкспрес, който записа брейк още в първия гейм след доста оспорвана битка. След това пък затвърди пробива си на нула и излезе напред с два гейма. Серията на швейцареца продължи до 5-0, след което Мъри взе два почетни гейма, колкото да не завърши на нула. В крайна сметка след 6-2 Федерер записа втора победа в Група А и излезе начело в класирането.