Челси най-накрая би (видео)

Шампионът на Англия Челси най-накрая прекрати серията си от шест поредни мача без успех в Премиър лийг, след като се наложи с мъка над Болтън на своя "Стамфорд Бридж" с 1:0. Единственото попадение в мача за възпитаниците на Карло Анчелоти реализира Флоран Малуда в 60-ата минута на двубоя, но с играта си лондончани не зарадваха много феновете си в последния си двубой за 2010 година. Все пак след тежката криза за точки, в която бе изпаднал тимът на Роман Абрамович, със сигурност всяка победа ще бъде приета с радост от привържениците.

Още повече, че трите точки върнаха "сините" в зона "Шампионска лига", измествайки Тотнъм от четвъртото място. Болтън пък, в чийто редици българският национал Мартин Петров поигра 8 минути, остана шести с 29 точки.

За изненада на собствените си фенове Челси не стартира мача с очакваната от "сините" увереност на "Стамфорд Бридж", дори напротив - по-добрите положения за гол в началото на мача бяха създавани от гостите. Йохан Елмандер на два...