Олимпиакос докосва титлата в Гърция след драматична победа над ПАО - SportVox

Отборът на Олимпиакос направи решителна крачка към титлата в гръцкото първенство, след като в голямото дерби на южната ни съседка надделя над Панатинайкос с 2-1.

Двубоят започна чудесно за тима от Пирея, след като в 20-ата минута белгийският национал Кевин Мирала откри резултата. В 58-ата минута, обаче, бившият играч на Ливърпул Себастиан Лето успя да възстанови статуквото в мача. Така срещата си отиваше към равенство, когато в добавеното време алжирският национал Рафик Джебур хвърли в екстаз феновете на „Йоргос Караискаки“, носейки успех на домакините.

Така момчетата на Ернесто Валверде вече имат 60 точки и са на цели десет пред ПАО.

В другите две срещи от днес пък Керкира победи Астерас с 2-0 като гост, а Кавала и Пансерайкос не успяха да си отбележат.