Челси удариха Ливърпул с 1:0 и са на финал!

Челси удари с 1:0 Ливърпул в продълженията и се класира за финал за Купата на Лигата. Единственото попадение в мача заби Бранислав Иванович в 94-ата минута, с което връчи поредния калъф на Брендън Роджърс, въпреки, че съдията му правеше „мръсно“ през цялата среща и подпираше яко марсисайдци.

Той спести два червени картона на Лукас и Хендерсън, както и не отсъди дузпа за Челси, но въпреки това Ливърпул изигра не лош мач, като така и не успя да реализира положенията си пред първото полувреме, което се оказа решаващо за отпадането им от турнира, а великият Роджърс да триумфира с 10-тия си калъф откакто пое отбора.

„Много съм горд от отбора си, защото и в двата мача показахме, че сме по-добри и заслужавахме да играем на Уембли. Просто Тибо Куртоа ги спаси от разгром и на Анфийлд и днес.“

„Очевидно Челси имаше за цел да се добере до продължения, но това е без значение, защото знаехме, че е необходимо да се отбележим гол, за да продължим и тази вечер играчите на...