Локо София с важна крачка към Европа след 2:0 в Сливен - SportVox

Отборът на Локомотив София запази четвъртата си позиция в А група, след като надделя с 2-0 при визитата си на Сливен в среща от 28-и кръг.

Столичани бяха много по-активни през първата част и съвсем заслужено стигнаха до гол аванс. В 31-ата минута Марчо Дафчев бе близо до попадение, но нацели гредата зад Караманов. Секунди по-късно Писаров проби много добре и центрира към Дафчев, който този път не сгреши и с глава намери мрежата на домакините. Малко преди почивката Идризов имаше шанс да изравни, но би над напречния стълб.

Осем минути след началото на второто полувреме Владислав Романов напредна отляво, направи двойно подаване с Марчо Дафчев, след което с точен удар удвои преднината на „железничарите“. В 71-ата нй-добрият на терена Дафчев отново уцели гредата след изпълнение от свободен удар.

С тази победа столичани увеличиха актива си на 49 точки и остават на четвърто място в А група. Сливен е на последната позиция с актив от 19 пункта и мислещ вече за Б...