Григор Димитров игра силно, но загуби от Гаел Монфис в дебюта си на US Open (СНИМКИ) - SportVox

Григор Димитров изигра силен мач при своя дебют на Откритото първенство по тенис на САЩ, но записа поражение срещу седмия в света Гаел Монфис с 6-7(4); 3-6; 4-6 след два часа и 40 минути игра на корт „Луис Армстронг Стейдиъм“.

Още в третия гейм на двубоя българинът трябваше да спасява два брейкбола, но успя да се справи и поведе с 2-1. В следващия французинът отрази една точка за пробив и изравни за 2-2. Така дойде петият гейм, в който Слайдърмен записа взе сервиса на Гришо на нула, след което затвърди брейка си за 4-2.

Гришо прекъсна серията на Монфис и намали на 3-4, след което дръпна с 40-0 при подаването на Гаел. Чернокожият тенисист спаси две точки за брейк с мощен сервис, но след това прати топката в аут и равенството бе възстановено – 4-4.

В следващия гейм, обаче, Димитров позволи на съперника си да поведе с 40-15, след което спаси единия брейкбол, но при втория изпрати топката в аут при един опит за воле. Все пак хасковлията показа характер и получи...