Како свети Њујорк навечер

Како свети Њујорк навечер

Еван Џозеф е талентиран фотограф чија специјалност е фотографирање на современа архитектура и ентериер. За фотографиите од оваа галерија вели дека биле “огромен технички предизвик” и дека не било воопшто лесно да се доловат моментите на градот и боите во кои свети навечер. Специјално за фотографиите најмил пилот и истите се сликани од хеликоптер. Автор е на книгата “New York City at Night” каде се вклучени фотографии од градот сликани од небото и по улиците. Следат 15-тина фотографии од неговата работа, од кои некои се вклучени во книгата.

.

Придружи ни се на Facebook


Прочети цялата публикация
Коментари

Tози сайт използва "Бисквитки". Научи повече Приемам

Моля, запознайте се с нашите Общи условия и Политика за поверителност