Черно море разнищи Калиакра като гост - SportVox

Отборът на Черно море сложи край на негативната си серия без победа, след като спечели регионалното дерби с Калиакра, надделявайки като гост с 5-0 в последната среща от деветия кръг на А група.

Гостите започнаха отлично двубоя и още в петата минута Георги Божилов с много красив шут нацели напречната греда над Цветан Димитров. В 23-ата Ермес Паломино проби отдясно, успя да преодолее двама защитници в наказателното поле, след което върна назад към капитана Георги Илиев, който с точен удар изведе варненци напред в резултата. Седем по-късно Дончо Атанасов напредна до аутлинията вляво, след което подаде на Георги Божилов и нападателят отблизо вкара за 2-0.

В 70-ата минута Сашо Александров навлезе в пеналта и разстреля вратаря на Калиакра за класическото 3-0. Осем по-късно „моряците“ оформиха своя разгром, след като Паломино стреля от границата на наказателното поле, топката се удари в напречната греда и се оплете в мрежата за 4-0. Секунди преди края на мача Жоро Илиев с...