Левски разкова с 9:0 в първия си мач, Калво и 15-годишен блестят (Видео) | Новини

Левски започна ударно 2012 година с изразителна победа с 9:0 над третия в кипърската Втора дивизия Агия Напа. Това беше единствената контрола на тима за този лагер. Преди почивката точни за българите бяха Тони Калво на два пъти (9,33), Иван Цветков (24) и Дарко Тасевски (33). През вторите 45 минути се разписаха Радослав Цонев (51), Шюрд Арш (54), Тодор Христов (73), Антонио Вутов (78-дузпа) и Борислав Цонев (80-дузпа). Отделно "сините" удариха пет греди, заради което резултатът не стана двуцифрен.

Специално трябва да бъдат отличени 16-годишните близнаци Ради и Борислав Цоневи, както и 15-годишният Антонио Вутов. Тримата играха през второто полувреме като полузащитници и сътвориха истинско шоу. Те вкараха по един гол, а дебютиралият Вутов се отличи още с две асистенции и една спечелена дузпа. Тони Калво също впечатли със сърцата си игра, като за своите 45 минути на терена беше най-добрият.

Наставникът Николай Костов заложи на два различни състава през двете части, за...