ЦСКА с чиста победа над варненския Спартак - SportVox

Снимка: BGvolleyball.com

Волейболистките на ЦСКА (София) победиха като домакини Спартак Интерком Груп (Варна) с 3:0 (25:14, 25:16 25:20), в мач от осмия кръг на Държавното женско първенство.

С този успех Червените заеха втора позиция във временното класиране, изпреварвайки Марица (Пловдив). И двата тима имат еднакъв актив – пет победи и две загуби и 16 точки, но армейките са по-напред, само с един гейм по-добра геймова разлика.

Като цяло домакинството мина сравнително безпроблемно за Червените, които бяха водачи почти през цялото време. Още в първия гейм те показаха, че няма да се церемонят, като стартираха устремно. Даниела Кънчева застана на крайната линия, а след нейн сервис ЦСКА поведе с 6:0. Единствено грешка на съотборничките й прекъсна отличната серия, а до края на гейма гостенките останаха с 14 точки. По подобен сценарий се разви и втората част, като домакините отново направиха разлика и я поддържаха докрай.