Една секунда попречи на Брадли Уигинс да спечели часовника в Париж-Ница - SportVox

снимка: AFP

Густав Ерик Ларсон от състава на ВакансОлейл спечели днешния първи етап от състезанието Париж-Ница, който представляваше 9,4 километрово бягане по часовник в предградията на Париж. Шведът изпревари само с една секунда лидерът на Скай Брадли Уигинс. Трети е Ливай Лайфаймер от Омега Фарма-Куикстеп.

Въпреки големите апетити за състезанието, голяма част от фаворитите не успяха да постигнат резултатите на които се надяваха, като най-вече им попречиха атмосферните условия. С наближаването на последните стартиращи, времето се влоши и заваля дъжд, който попречи на колоездачите да развият максимална скорост. Релефът на трасето представляваше не голямо изкачване в началото и спускане до финала.

В генералното класиране водач е днешният победител Ларсон, който финишира за 11:14 минути, следван от Уигинс и Лайфаймер, който е на 4 секунди. По-нататък в класирането са Тиджей ван Гардерен от ВМС на 9 секунди, Томас де Гент (ВакансОлейл) и Силван Шаванел (Омега...