АЗ увеличи аванса си в Холандия, Твенте с четвърта загуба - SportVox

Отборът на АЗ Алкмаар продължава да демонстрира чудесна форма и само три дни след успеха си с 2-0 над Удинезе в Лига Европа, момчетата на Гертан Феербек победиха с 2-0 като гости Де Граафшап в последния двубой от 25-ия кръг на Ередивизие.

И двете попадения за гостите паднаха след почивката. Първо Расмус Елм откри резултата в 49-ата минута след точен шут. В добавеното време Фалкенбург се възползва от пас на Бееренс и оформи крайното 2-0. За 23-годишния халф това е гол във втори пореден мач.

По-рано днес, Николай Михайлов записа 90 минути на вратата на Твенте, но неговият отбор падна с 1-3 при гостуването на НЕК Наймеген. Шьоне даде аванс на домакините с гол от дузпа в края на първото полувреме. Само четвърт час след почивката разликата вече бе класическа след попадения на Конбой и Зеефуйк. В 77-ата минута резервата Плет реализира почетния гол за тима на Стийв МакЛарън.