Мартин Камбуров донесе първа победа на Далиен в Китай – SportVox

1

Българският нападател Мартин Камбуров вкара първите си два гола в китайската Суперлига през новия сезон. В мач от 3-ия кръг бившият футболист на Локо (Пд) и Локо (Сф) обърна развоя на мача на неговия тим Далиен Шиде от 0:1 до 2:1 срещу гостуващия Цъндао.

Гостите откриха резултата в 25-ата минута чрез Чжън Лон, но в последната минута на първото полувреме Камбуров изравни от дузпа. Пак бившият двукратен голмайстор на „А“ група се разписа за 2:1 три минути преди края на срещата с удар от 8-9 метра.

Така българинът осигури първата победа на Далиен от началото на сезона. Тимът му събра 4 точки и се нарежда на 7-а позиция. Начело с 6 точки от два мача имат новаците от Гуанджоу РФ, който залага основно на местни играчи, припомня БТА.