Зенит докосва титлата след триумф над Локо в Москва - SportVox

Шампионът на Русия Зенит е все по-близо до защита на титлата си, след като спечели изключително ценна победа с 1-0 като гост на Локомотив Москва в голямото дерби на първата осмица на Премиерлигата.

В герой за питерци се превърна халфът Роман Широков, който се разписа четвърт час преди края на срещата. По този начин момчетата на Лучано Спалети увеличиха актива си на 77 точки след 38-ия кръг. Локомотив се смъкна на четвърта позиция с 63 пункта и продължава да се бори за място в Шампионската лига.

В другото дерби на деня ЦСКА Москва и Анжи приключиха при нулево равенство. Така „армейците“ останаха втори в класирането с 66 точки, докато момчетата на Гуус Хидинк са седми с 60.

В последния съботен двубой Динамо Москва и Рубин завършиха при 1-1. Мисимович откри резултата за домакините в десетата минута, а Валдес изравни в средата на втората част.