Черно море заши седем парцала на жалкия Калиакра - SportVox

снимка: Мирослав Кунев

Отборът на Черно море разгроми аутсайдера Калиакра със 7-1 в мач от 24-ия кръг на А група, игран на стадион „Тича“ във Варна.

Домакините откриха резултата още в 11-ата минута, след като Георги Илиев центрира от корнер отляво, Живко Атанасов надскочи всички и с глава прати топката в левия ъгъл на Димитров. В 23-ата стражът на гостите събори Миро Манолов в наказателното поле и Георги Йорданов посочи бялата точка. Георги Илиев не пропусна дузпата и удвои аванса на „моряците“. Седем минути след това Георги Илиев центрира от фаул по левия фланг и другият централен бранител на домакините Александър Александров с глава преодоля Димитров за класическото 3-0.

Десетина минутки след началото на второто полувреме резервата Румен Николов вкара лесно, след като засече отблизо центриране отдясно на Сашо Александров. В 67-ата след центриране от корнер топката бе насочена към Божилов на далечната греда, той я върна към вратарското поле, защитник на...