България с драматично поражение от Германия в "Арена Армеец" - SportVox

Националният ни отбор по волейбол завърши със загуба участието си в Група Д на Световната лига. В последния си мач в „Арена Армеец“ „трикольорите“ отстъпиха с 2-3 (16-25; 26-24; 23-25; 27-25; 15-17) гейма над тима на Германия.

Срещата започна по-добре за немците, а изненадата в техния състав Кристиан Фром доведе резултата до 8-5. До второто техническо гостите запазиха аванса си от три точки, а след паузата Андрае увеличи разликата на четири пункта – 17-13. Найден Найденов реагира и поиска таймаут. Маркус Бьоме, обаче, ни довърши с няколко бомбени сервиса, довеждайки нешата до 21-13. Геймът приключи при 25-16 в полза на Германия.

В началото на втората част Маншафтът поведе отново при първата почивка с 8-6, но след нея Ники Николов обърнаха нещата в наша полза за 13-12. До техническото авансът ни от една точка се запази – 16-15, но последваха изключителни оспорвани минути. Стигна се до равенство 23-23 и Цецо Соколов стреля в аут – 24-23 за Германия. В следващата атака...