Ботев и Черноморец с нулево равенство - SportVox

Отборите на Ботев Пловдив и Черноморец завършиха 0:0 в контролна среща, която се игра във Велинград. „Канарчетата“ имаха превъзходство в по-голяма част от мача, но не успяха да реализират положенията си, съобщава официалният сайт на пловдивчани.

Двубоят започна равностойно, като и двата отбора нямаха чисти голови положения. В 33-ата минута добра атака на Ботев завърши с центриране на Артур Енрике, след което в опита си да върне към своя вратар Фо-Поре затрудни Стоян Колев, който със сетни сили отклони топката в корнер. След ъгловия удар Асен Караславов пропусна най-добрата възможност за Ботев до момента, като не успя да засече добре топката. Четири минути по-късно Тодор Неделев стреля от фаул от около 18 метра, но топката се отклони от стената и излезе в корнер.

След почивката „канарчетата“ имаха тотално превъзходство. В 55-ата минута след бърза контраатака по левия фланг Тодор Неделев центрира опасно и Станислав Костов стреля с глава, но топката мина на сантиметри...