2
yApple

Механиците на Дженсън Бътън са новите рекордьори по бърза смяна на гуми.
Снимка: Ройтерс

Механиците на „Макларън“ счупиха рекорд за най-бърза смяна на гуми в състезание от Формула 1.

При едно от влизанията в бокса на Дженсън Бътън на пистата „Хокенхайм“ в Гран при на Германия екипът си свърши работата само за 2,31 сек.

„Въпреки че преди не се говореше с добро за нашите спирания в бокса, този път момчетата направиха нещо невероятно“, коментира британският пилот. Той бе класиран втори, след като шампионът Себастиан Фетел (Гер) от „Ред Бул“ получи наказание от 20 секунди, тъй като при изпреварването на Бътън в предпоследната обиколка автомобилът му напусна пистата и с четирите гуми.

Победителят Фернандо Алонсо (Исп), за когото това е 30-и успех в кариерата, предпочете компанията на новата си приятелка след финала. Двукратният световен шампион отскоро ходи с рускинята Даша Капустина и двамата позираха в бокса на „Ферари“.

Радостната новина във Формула 1 е, че катастрофиралата с „Маруся“ испанка Мария де Вийота, която остана без око, написа сама на ръка картичка с благодарност за подкрепата.