Григор Димитров загуби от френски гигант на старта на US Open - SportVox

Григор Димитров отпадна още в първия кръг на Откритото първенство на САЩ, след като загуби от Беноа Пер със 7-5; 3-6; 6-7(4); 2-6 след малко повече от три часа игра.

Хасковлията започна чудесно мача и записа пробив още в третия гейм, но след това загуби подаването си, въпреки че отрази два брейкбола. При третия, обаче, французинът бе безпощаден и изравни за 2-2. Последваха още два пробива в актива на двамата и 3-3, след което Пер поведе с 4-3.

Изключително оспорваният осми гейм донякъде реши сета, след като Гришо спаси цели шест „скрити“ сетбола на съперника си, за да доведе нещата до 4-4. В 11-ия гейм Димитров дръпна с 40-0 при сервиса на Беноа, французинът намали до 30-40, но при третата си възможност нашето момче проби за 6-5. След това Григор нямаше затруднения и затвори сета при 7-5.

Втората част започна с шанс за хасковлията да направи ранен пробив, но той пропусна чудесната си възможност. В шестия гейм високият почти два метра Пер първи достигна до...