Атлетико унижи Челси в мача за Суперкупата на Европа

Атлетико Мадрид размаза отбора на Челси в мача за суперкупата на Европа с 4:1 и две греди.

Позорната загуба на носителите на титлата дойде след хеттрик на Радамел Фалкао. Почетното попадение за английския тим вкара Гери Кейхил. Испанците изнесоха открит урок на Челси, които с парите на собственика Абрамович направиха селекция за внушителните 100 млн. евро, докато "Дюшекчиите" със скромния си трансфер от 1 млн. евро успяха буквално да минат през съперника си като товарен влак без да получат почти никакви по-сериозни удари към вратата си.

Първото полувреме премина под тотална доминация от страна на Атлетико (Мадрид). Испанците играеха много освободено и още в 4-ата минута Филипе Луис проби до аутлинията и центрира във вратарското поле, където Фалкао засече топката в напречната греда. В 6-ата минута обаче колумбийският голаджия получи великолепен пас от Адриан и с техничен удар отбеляза за...