Ботев и ЦСКА не се победиха в страхотен мач пред пълния "Христо Ботев" - SportVox

Отборите на Ботев Пловдив и ЦСКА завършиха наравно 1-1 в супердербито на десетия кръг на А група, играно пред пълните трибуни на стадион „Христо Ботев“. Иван Цветков даде аванс на домакините в 42-ата минута с гол от дузпа, а Тасио изравни в 80-ата.

Срещата започна равностойно и в 15-ата минута бе първата чиста възможност за гол, която се откри пред „канарчетата“. Паласуелос подаде отлично към Артур Енрике, който навлезе в наказателното поле, финтира защитник на гостите и стреля технично, но Черни изби в корнер. 180 секунди след това Нюаджи центрира прекрасно от левия фланг, Платини отправи удар с глава, но топката нацели левия страничен стълб на Шеткус.

В 21-ата минута дебютантът за ЦСКА Жереми Родригес направи фатална грешка и кълбото попадна във Вандер, който шутира с левия крак, но далеч в аут. 180 секунди по-късно Платини пробва далечен изстрел, но стражът на домакините изби.

В 41-ата минута Таско Тасков даде дузпа за Ботев, след като Цветков направи...