Агбонлахор най-накрая вкара и носи победа на Астън Вила

Отборът на Астън Вила записа важна победа над Съндърланд като гост с 1:0. Единственото попадение в мача отбеляза Габриел Агбонлахор в 57-ата минута. Той завърши добра комбинация на своя тим и след пас на Кристиян Бентеке прониза Симон Миньоле, за да донесе успеха на своя тим. Това бе първи гол за нападателя на бирмингамци от 28 мача насам.

Първото полувреме на срещата бе много динамично, двата отбора се бореха за всяка топка, но не успяха да създадат много опасни положения. В 4-та минута Стивън Флетчър отбеляза гол след извеждащ пас на Сесеньон, но страничния съдия правилно сигнализира за засада. Последва шанс за нападателя на Вила Габриел Абгонлахор, който стреля след разбъркване в наказателното поле на домакините, но изтрелът му мина над вратата. До края на полувремето двата отбора си размениха някоко далечни шута, но до гол така и не се стигна.

След почивката Съндърланд играеше по-активно и пропусна няколко шанса. Противно на логиката обаче, тимът на Астън Вила бе този,...