България громи със 7:0 и преодоля първото препятствие по пътя към Евро 2013

Националният отбор на България до 19 г. разгроми със 7:0 връстниците си от Андора в решителен мач от провеждащия се в Унгария кръг от европейските квалификации. По този начин възпитаниците на Владимир Стоянов завършиха на 2-ро място в групата и си спечелиха правото да участват в следващия етап на квалификациите за Европейското първенство в Литва през 2013 г. "Трикольорите" могат да благодарят за класирането си и на лидера в групата Австрия, който демонстрира честна игра до последно и победи с 2:1 домакините. При равенство 2:2 родните юноши щяха да отпаднат.

Кирил Десподов откри резултата за България в 22-ата минута. Истинското голово шоу на "лъвовете" бе през втората част. Футболистите на Андора обаче също помогнаха за фиестата с две попадения в собствената си врата. Ребес си заби автогол в 56-ата минута, а Георги Стоичков вкара три минути по-късно. Калвиньо си вкара нов автогол в 61-ата минута, а Илиев от дузпа в 68-ата отбеляза пето попадение. В 84-ата минута гол вкара и...