Литекс на осминафинал след само 2:0 над Локо Пловдив - SportVox

снимка: pfclitex.com

Отборът на Литекс се класира за осминафиналите на Купата на България, след като надделя само с 2-0 над Локомотив Пловдив на реванша в Ловеч. Първият сблъсък между двата състава на „Лаута“ приключи при нулево реми.

Момчетата на Христо Стоичков започнаха отлично двубоя и в 14-ата минута Ваюши центрира прекрасно от десния фланг към Иса, който с точен удар с глава матира вратаря на гостите – 1-0.

В 27-ата Иса направи чудесен рейд и стреля силно от границата на пеналта, но Кунчев изби в корнер. Малко след това Дюлгеров удари с лакът в лицето Божиков, но получи само жълт картон.

В 35-ата минута ловчанлии отново се отчетоха с хубава атака, след като Славчев подаде към Георги Миланов в пеналта. Националът чукна техничко към Иса, който шутира от десетина метра, но стражът на гостите отново спаси.

Секунди след почивката Литекс отново нямаше, след като на два пъти нацели гредата. Първо Ваюши очи в очи с Кунчев стреля в десния му...