Монтана и Ботев (Вр) не се биха в регионалното дерби пред очите на ЦСКА

Монтана и Ботев (Враца) завършиха 0:0 в дербито на Северозападна България от 14-ия кръг на "А" група. Така отборите остават в долната част на таблицата с по 12 точки в активите си и им предстои тежка битка за оцеляване.

Противно на очакванията и двата отбора заложиха на офанзивен футбол и създадоха доста положения, които обаче пропуснаха до едно. Домакините удариха две греди чрез Йордан Тодоров и Мирослав Антонов. Веднъж и Дарко Савич изби от голлинията шут на централния нападател на монтанчани. На отсрещната врата също беше напечено, като стражът Веселин Цветковски спаси сигурни попадения на Илия Илиев и Андрей Атанасов.

В 61-ата минута Антонов пропусна нов "златен" шанс за Монтана. Бившият таран на Левски се оказа на добра позиция, но прехвърли и вратаря, и вратата, за да излезе топката в аут.

В последните няколко секунди гостите от Враца останаха с 10 души, след като централният защитник Жайро Родригес беше изгонен за два жълти картона в 89-ата минута.